LITTLE ZARA

Scandal Beauty Puella Fera JS-E GS-O RS-N
 

* 3.4.2013

Australian shepherd

O Zarče

Vždycky jsem si přála psí holčičku. Černobílou borderku…..no a mám redmerle australačku a nikdy tohoto rozhodnutí nebudu litovat.  Další přání mi splnila do puntíku.
Je to neskutečný mamánek, miluje lidi a splní mi co mi na očích vidí. Je to skvělý pes do života. Zarča je neskutečně akční veselý uhopkaný skřítek. Je upovídaná, na všechno má odpověď. Ke psům je naprosto nekonfliktní, dokonce některé psy stále vyzívá ke hře.

Co se týče práce s člověkem, pracuje ráda a je nadšená naprosto z jakékoliv aktivity kterou ji vymyslím. Cvičí za hračky i za pamlsky, pokud by ale měla volit, vyhraje jídlo. 😀 Jinak je to neskutečné čuně, které miluje vodu a neustále se v ní má potřebu cachtat. 😀  Má přirozený pasecí instinkt. 

 

Čemu se věnujeme?

Canicross a scoterjoring

Se Zarou jsme v roce 2017 odběhaly celý seriál Nativia Challenge a byla to opravdu challenge. V roce 2018 jsme si spolu daly Štekatlon, závody v SC2 s Raven a zbytek roku odběhala v zápřahu s mojí teti a jsou skvělá dvojka. 🙂 Od roku 2019 Zara už netahá kvůli zdravotním potížím.

Agility

Zarča milovala agility, nicméně nyní kvůli nemoci pohybového aparátu už se agility nevěnujeme. Závodily jsme spolu v LA2 a náš poslední závod byly kvalifikační závody v dubnu 2019.

Na ASCA Trials má již splněny tituly JS-E, GS-O a RS-N. 🙂

Zara se stala 2. vícemistrem družstev na MČR AUO 2016.

Pasení

Zarča je u ovcí trochu jemnější fenka. Pokud s sní pracuje v klidu a citlivě, dokáže krásně pracovat. V pasení nemáme žádné velké ambice. Zkrátka paseme proto, že nás to baví. 🙂

v roce 2018 jsme splnily zkoušku HWT. 

Nyní mi pomáhá na výpasech a na malém stádu si paseme jen pro radost. 🙂

 

RODIČE

Daisy Dasha des Chemins Cathares (FR)

Calico Boy Puella Fera (CZ)

ZDRAVÍ

Výška

+/+

HSF4

+/+

MDR1

Váha

1/1

  DKK

0/0

 DLK

CLEAR

                      DOV

CLEAR

                      CEA

CLEAR

                      PRA