VÝLET DO TATER

1. 1. 2017 - 5. 1. 2017

Cesta z města

Začátek roku 2017 se u nás odehrál ve znamení útěku mimo město, do Západních Tater. Předpověď vypadala skvěle, sníh, mráz – co víc si přát? Až na Bábu samozřejmě vyrazili psi s námi, letos již v rozšířeném složení o Kim a Raven. Plán byl jasný – pokud počasí dovolit chodit po horách, vyzkoušet běžky v zápřahu a užívat si sněhu.

Vzhledem k tomu, že předpověď na další dny slibovala vydatné sněžení jsme hned první den  zapřáhli psy a vyrazili na lehkou túru na Žiarskou chatu. Asi 5,5km sněhem a nahoře za odměnu asi půl metru sněhu a panorama Západních Tater, paráda. Snad se sem zase někdy na jaře vrátíme a vyrazíme i dál nahoru, dobývat vrcholy 🙂

Běžky?

Navzdory předpovědi nás i druhý den ráno uvítala modrá obloha. Venčení k salaši a pak jasný plán – zkusit běžky se psy. Vzhledem k tomu, jak je baví tahat při canicrossu nebo u koloběžky jsem tušil, že by je tohle mohlo bavit v kombinaci se sněhem ještě trochu víc 🙂 V okolí bylo sice spousta skvěle připravených stop, nicméně jsme je nechtěli ničit, a tak jsme vyrazili úplně mimo všechny trasy, kam žádná běžka předtím nevkročila. Psi fungovali hned od začátku skvěle, táhli naplno a i když místy bylo i 40cm nafoukaného prašanu makali bez přestávky. Hotovo, unaveno, rozhodně jeden z nejlepších zážitků dovolené.

Sníh, spousta sněhu

Jak předpověď slibovala začalo sněžit. A sněžilo a sněžilo…. a sněžilo. Až do našeho odjezdu napadlo asi 40cm nového sněhu, takže na další běžkování to úplně nebylo. Nicméně psům to vůbec nevadilo a plně si uživali běhání a aportování v závějích, kde z nich občas byly vidět jen hlavy. Dovolená užitá naplno, zabalit a zpátky do Prahy. Tak zase někdy!