Okolohradce 2017

9. - 10.9. 2017

 

První etapa

Jediný co mi fakt na těch dvou etapových závodech vadí je jak musíte přijet na prezenci v devět ráno a startujete až ve čtyři odpoledne… Naštěstí se nám čas v sobotu vyplnil doplňkovými závody, kde startovali naši přátelé. Andul s Kešu, Adam – na svém prvním závodě v životě s Zelí, Bára s Gorim a Jirka s Jamiem. Všichni si vedli na 2km trati úžasně a zaběhli super časy.

No a pak přišla naše část – kategorie SC2. Zara a Raven závod ve dvojce ještě nikdy nejely, ale Fly s Orim měli jistou výhodu z minulého roku, protože si trať pamatovali. Lukáš měl v první etapě smůlu v podobě toho, že mu dvakrát vypadl telefon a musel se vracet, nicméně i tak mi to nandal. Já prozměnu spadla hned v první zatáčce protože jsem si dostatečně nepřibrzdila a pěkně to bolelo a pak jsme se ještě ke konci zvládly zamotat… 😀 Navíc tedy bylo dost teplé počasí, takže pro psi docela dřina. Na trati 4,3 km měli naše týmy časy 11:30 (Ori-Raven) a 11:41 (Zara-Fly).

 

 

 

Etapa 2.?

Druhá etapa jako každoročně startovala hned ráno. Počasí se lehce vylepšilo, teplota klesla, ale prozměnu začalo mrholit. Naštěstí se startovalo podle Gundersenovi metody a jelikož na mushingových závodech nejezdí témeř jiná plemena než ESP (husky mají svou speciální kategorii), tak jsme startovali až z 10. a 11. místa. Pořadí jsme nakonec nijak nezměnili, nicméně naši psi makali jak ďas. Je radost se koukat na to, jak je tahání baví stejně jako nás. Nakonec jsme dojeli v časech 11:11 (Ori-Raven) a 11:24 (Zara-Fly).