O NÁS

O mě

Jmenuji se Petra Listopadová a psům se věnuji už pár let. Kolem zvířat se motám od malička a v dobách, kdy se ostatní opíjeli a trávili čas u počítačů, já byla ve stáji a věnovala se tomu co miluji – ježdění. Po pár nepříjemných pádech a zraněních jsem ale ježdění byla nucena omezit a hledala jsem něco co by mě naplňovalo jako práce s koňmi.

A tak jsem si pořídila trochu bezmyšlenkovitě první štěně. Resp. půlročního pejska bez PP (údajně australského ovčáka Gora). Nakoukla jsem do tajů kynologie a začalo mě to hrozně bavit. Goro bohužel nebyl bohužel typicky nadšené štěně a učení ho nebavilo tak jak jsem si představovala. A já začala cítit, že to chce kouknout po “opravdovém” australákovi a dovezla si Zarču. Zaruš splnila moje představy o nadšeném psovi dokonale a já si začala rozšiřovat své kynologické znalosti. Když jsme se s přítelem se kterým jsme si Gora “pořídili” rozešli, dohodli jsme se, že bude lepší když zůstane u nich. (V mezičase jsme si dočasně trvale pořídili chrta – KIM, která zůstala ale na krku mě). Já si pak v únoru 2014 vzala na hlídání téměř dvouletou Fly a ta mi nakonec zůstala natrvalo. S Fly jsme totálně propadly musherskému sportu – konkrétně koloběžce a zůstalo nám to do teď. V květnu 2014 jsme k tomu přidaly agility, které jsme do té doby provozovaly “rekreačně”. Od té doby jsme agility začaly dělat víc a víc a v roce 2018 jsem se poprvé postavila na start kvalifikačních závodů s mladičkou Raven a kvalifikovaly jsme se na MČR. Jsem zvědavá co nám přinese sezóna 2019, ale už se na to moc těším!

O CHS

Naše chovatelská stanice zatím za sebou nemá žádné odchovy a možná nikdy mít nebude, ale pár slov by sem napsat chtělo.

Se svými psy se soustředíme na sport a rozvíjení jejich talentu. Nejoblíbenějšími sporty jsou aktuálně agility, mushingové individuální disciplíny (scooterjoring a canicross) a pasení. Pokud některá z fen bude natolik skvělá, rádi se do chovu pustíme, zatím je ale náš chov v plenkách.

V roce 2019 bych chtěla rozšířit naši smečku o dalšího člena – fenu z pracovní linie. Uvidíme, zda-li se mi sen splní, ale doufám že to vyjde.