ASCA Agility Trials Austria

11. 2. 2017 - 12. 2. 2017

Stockerau, Hala Funnybones

 

První zahraniční závody, první ASCA

“Na ASCA závody nikdy nepojedu, jsou moc drahé. A navíc mě to ani neláká.” To jsem tvrdila ještě minulý rok. Ve skutečnosti to bylo spíš u mě způsobené strachem z neznáma a ze závodění v cizině.

No a pak přišla Martina s tím, že pojede na ASCA závody do Rakouska a že určitě bude hledat spolujezdce. Byla jsem rozpačitá, ale vzhledem k tomu, že Martina přišla s tím, že mi pomůže s přihláškou a že ví o hotelu v okolí, kde nás vezmou se psama, tak jsem na to nakonec kývla.

A začala se těšit. Strašně moc. Kde jinde totiž máte šanci vidět tolik australáků pohromadě! 🙂

 

 

Jasně že jezdí na trialy i show linie.

 

Po cestě do Rakouska se Martiny ptám, jestli na ASCA trialy jezdí i výstavní australáci. “Jasně, v Belgii bylo spousta houpacích koníků”, uklidňuje mě Martina. Cesta utíkala rychle, ubytovaly jsme se v prima hotelu kousek od Stockerau a klábosili do noci.

V sobotu ráno přijíždíme do Stockerau a já si najednou říkám co tam se svým “výstaváčkem” budu vlastně dělat. Budu tam jak pěst na oko. Všude jsou samý pracáci.

Ještě že Lukáš ve čtvrtek Zarču se smíchem vyčesával a prohlašoval “ať mezi ty pracáky líp zapadne ne”. 😀 Tak aspoň není v plné zimní srsti.

 

 

Jiný svět.

 

Přijdu do haly a všichni jsou na mě milí. První den teda na mě mluví pořád německy, ale pak si už zapamatují toho neschopu, co s nima komunikuje pouze lámanou angličtinou a povídaj si semnou jak starý přátelé. 🙂

Tohle je prostě jinej svět. Všichni si fandí, tleskají, neřeší jestli máš pracáka nebo výstaváka, jestli jsi z Čech, Francie nebo odjinud. Prostě máš australáka a to stačí. 🙂 Přijdou a pomazlí psa, řeknou jak krásně vám to běhá a ptají se i odkud Zara je, že je moooc šikovná. 🙂 Absulutně jiná atmosféra, jiná mentalita, vše… 🙂

Zarča si nakonec na svých prvních trialech vyběhala  titul GS-N. Paradoxně byla nejúspěšnější v disciplíně, které jsem se nejvíce bála. V Jumpingu si první den vyběhala 1Q a 1.místo a Regularu téže 1Q a 2.místo v Gambleru pak vyběhala i 1Q a 2.místo!

Druhý den jsem přestoupila v Jumpingu z Novice do Open kategorie, ale latičky bohužel padaly, takže Q nebyla, ale vyběhala si i tak 2x 3.místo. V Regularu mi kašlala rozjetá Zarča na zóny na áčku, takže jsem si je chodila úmyslně opravit, protože tohle ji prostě neodpouštím. 🙂 V gambleru pak zvládla uloupit 2xQ z toho jedno 1.místo! 🙂